15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 lipca 2019
Wojskowe Wyzwanie
17 sierpnia zostań żołnierzem 15. GBZ na jeden dzień - kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”


Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych istnieje niepowtarzalna możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Jedną z jednostek biorących udział w kampanii jest 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17 sierpnia 2019 r.

W trakcie jednodniowych zajęć, które odbędą się w godzinach 10.00 - 19.00. na obiektach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej uczestnicy będą mieli okazję m.in. wziąć udział w szkoleniu strzeleckim z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej – ŚNIEŻNIK, nauczyć się czytania mapy, udzielania pomocy przedmedycznej, poznać sprzęt wojskowy, ćwiczyć rzut granatem, pokonać teren skażony w MP-5 lub odbyć trening musztry indywidualnej. Ponad to poznać elementy kursu SPARTAN organizowanego w 15. GBZ, którego głównym celem jest wyrobienie nawyków bezpiecznego posługiwania się bronią podczas dynamicznych sytuacji taktycznych.

Osoba zainteresowana udziałem w zajęciach musi zapoznać się z poniżym regulaminem oraz regulaminem zajęć " Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w 15 GBZ, przesłać swoje zgłoszenie: Imię i Nazwisko, tel. Kontaktowy, wiek na adres mailowy koordynatora a.bielak-pestka@ron.mil.pl nie później niż 13.08.2019. Sptykamy się 17 sierpnia w Klbubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Giżycku na ulicy Mazurskiej 4.

W  dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat wojskowej oferty edukacyjnej. Czekamy na  Was. Już dziś możecie sprawdzić,  co trzeba zrobić, aby dołączyć  do najlepszych. 

 REGULAMIN

OŚWIADCZENIE

REGULAMIN WEWNĘTRZNY 15GBZ

 

generuj pdf
Kontakt

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Al. Wojska Polskiego 21
11-500 Giżycko
tel. 261335910
fax. 261335223
15bz@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane