15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 września 2019
Kolejna edycja kursu POSEJDON w 15GBZ
Zawiszacy uczyli się jak walczyć i przetrwać w środowisku wodnym


W dniach 3-5 września 2019 r. na Ośrodku Szkolenia Wodnego 15.  Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej odbyła się  II edycja Kursu walki i przetrwania w wodzie „Posejdon”.

Kurs przeznaczony jest dla strzelców wyborowych oraz żołnierzy z pododdziałów rozpoznawczych i instruktorów walki wręcz. Po raz kolejny w kursie udział wzięli również żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej NATO, którzy na co dzień współdziałają z żołnierzami brygady. Tym razem z Zawiszakami szkolili się Rumuni, Chorwaci i Brytyjczycy. Szkolenie oparte na systemie krav maga poprowadził instruktor kapitan Tomasz Dembiński.

Trening prowadzony jest dwu etapowo, nauka technik na plaży następnie sprawdzanie i wykonywanie technik w wodzie. W trakcie kursu żołnierze biorący w nim udział nauczyli się jak działać w środowisku wodnym oraz jak walczyć w zwarciu w ekstremalnych warunkach, pod wpływem dużego stresu. Środowisko wodne jest dodatkowym czynnikiem kształtującym odporność psychiczną w walce.

Dowódca 15. GBZ  gen. bryg. Norbert Iwanowski osobiście pogratulował wszystkim uczestnikom biorącym udział w II edycji kursu i wręczył certyfikaty żołnierzom.

W przyszłym tygodniu w 15 GBZ odbędzie się kolejny kurs specjalistyczny – Harpun, kurs walki nożem.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

Foto: szer. Adrian Staszewski

Dołączona galeria zdjęć: Kolejna edycja kursu POSEJDON w 15GBZ
generuj pdf
Kontakt

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Al. Wojska Polskiego 21
11-500 Giżycko
tel. 261335910
fax. 261335223
15bz@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane