15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 listopada 2019
Zawiszacy będą szkolić się na Litwie
Czołgiści z 15. GBZ wezmą udział w międzynarodowym ćwiczeniu taktycznym z wojskami pk. IRON WOLF-19


4 listopada 2019 r. po załadunku czołgów PT-91 Twardy rozpoczęło się przemieszczenie sił i środków z miejsca stałej dyslokacji do Republiki Litewskiej, gdzie żołnierze z batalionu czołgów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wezmą udział w międzynarodowym ćwiczeniu taktycznym z wojskami pk. IRON WOLF–19.

W czasie ćwiczenia czołgiści współdziałać będą z żołnierzami z litewskiego batalionu „Uhlan”, który wchodzi w skład Brygady Piechoty Zmechanizowanej Żelazny Wilk z Rukli na Litwie, zaprzyjaźnionej z 15. GBZ.

Zawiszacy w ramach ćwiczenia IRON WOLF-19 będą doskonalić umiejętności współdziałania z sojuszniczymi pododdziałami w wykonywaniu zadań taktycznych na terenie litewskiego poligonu.

Ćwiczenie IRON WOLF-19 dla czołgistów z 15. Brygady stanowi inaugurację szkolenia w ramach VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w składzie Batalionowej Grupy Bojowej sił wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO w Republice Łotewskiej.

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana jest jedyną jednostką wojskową, która ściśle współdziała z Batalionową Grupę Bojową NATO stacjonującą w Bemowie Piskim, jednocześnie po raz trzeci delegować będzie również siły i środki do Batalionowej Grupy Bojowej na Łotwie w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO czyli eFP (ang. enhanced Forward Presence).

Tekst: kpt. Martyna Kupis

Foto: st. szer. Dawid Sofiński, szer Adrian Staszewski

Dołączona galeria zdjęć: Zawiszacy będą szkolić się na Litwie
generuj pdf
Kontakt

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Al. Wojska Polskiego 21
11-500 Giżycko
tel. 261335910
fax. 261335223
15bz@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane