15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 listopada 2019
Szkolenie ogniowe artylerzystów z 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich
26 listopada 2019 r. na obiektach OSPWL Orzysz żołnierze kompanii wsparcia 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich 15. GBZ realizowali zajęcia z przedmiotu Strzelanie i Kierowanie Ogniem.


Trening kierowania ogniem z amunicją bojową zakładał działanie plutonów ogniowych wyposażonych w samobieżne moździerze M 120 RAK w rejonie manewrowania artylerii (Artylery Monouver Area AMA). Kompania po napotkaniu sił pancernych przeciwnika odparła atak prowadząc ogień na wprost. Następnie pododdział wycofał się do nowego rejonu stawiając zasłoną dymną. Po osiągnięciu gotowości do zabezpieczenia wsparcia ogniowego w nowym rejonie, artylerzyści kontynuowali prowadzenie ognia do nacierającego przeciwnika.

Zajęcia przede wszystkim miały na celu wykonanie zadań ogniowych, ale także przygotowanie nastaw do strzelania, organizacje rozpoznania i łączności.

Kompanijny moduł ogniowy RAK, w skład którego wchodzi 8 moździerzy samobieżnych M120 RAK oraz 4 artyleryjskie wozy dowodzenia AWD, jest na wyposażeniu Szwoleżerów od lipca tego roku.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

Foto: st. szer. Dawid Sofiński, szer. Adrian Staszewski

Dołączona galeria zdjęć: Szkolenie ogniowe artylerzystów z 1 batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich
generuj pdf
Kontakt

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Al. Wojska Polskiego 21
11-500 Giżycko
tel. 261335910
fax. 261335223
15bz@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane